Příběh děravé nohy

Příběh děravé nohy

Diabetická noha bývá obrovská nepřijemnost, vleklá, omezující, často doživotní.  To, co je pro normálního člověka banalita – oděrka, otlak, puchýř na noze – může se u diabetika snadno zvrtnout v diabetickou nohu – velkou, nehojící se ránu.

Protože cukrovka poškozuje nervy, diabetik v noze necítí bolest a snadno přehlédne, že těsná obuv nebo kamínek v botě mají na svědomí počáteční defekt. Špatné cévní zásobování nohou způsobí, že se rána nehojí a zůstává otevřená celá léta.

Podobný byl i příběh pacientky, která mě vyhledala předloni na podzim. Na malíkové hraně nohy měla defekt skoro 1,5 cm dlouhý a 1 cm široký. Noha byla otevřená již dva roky a stav se stále nelepšil.

Nasadil jsem směs čínských bylin ve formě tablet, která vyživuje krev a zprůchodňuje krevní oběh, doplněnou o protizánětlivé bylinky a „poslíčky“ – tj. bylinky, které navádějí účinky na potřebné místo v těle – tedy v tomto případě do nohou. Postupem času jsem přidával i směsi vyživující Čchi (zjednodušeně řečeno posilující celkovou energii) a upravující činnost trávení.

Defekt se postupně zmenšoval, ale vždy jen do návštěvy diabetologie. Tam prakticky pokaždé zapracovali skalpelem a nůžkami a ránu „vyčistili“ tak, že byla dvakrát větší. Z toho důvodu bylo potřeba pacientku podržet i psychicky, a to jak bylinkami, tak Bachovými esencemi. V průběhu roku také jednou zkomplikovala hojení epizoda kožní infekce na druhé noze, nicméně i přes tyto komplikace se nám prakticky „do roka a do dne“ podařilo nohu zahojit. Rána se uzavřela začátkem září a od té doby „drží“.

Diabetická noha v lednu 2017
Diabetická noha v lednu 2017
Defekt se definitivně vyhojil začátkem září téhož roku
Defekt se definitivně vyhojil začátkem září téhož roku

 

Vážení zájemci, z kapacitních důvodů bohužel nyní nemůžeme přijímat nové klienty. Nové žádosti o terapii přijímáme až od  1. 10. 2024.

Děkujeme za pochopení