TCM Liberec

Dušan Kadavý

Tradiční čínská medicína je pro mě naplněním snu o cestě ke zdraví. Díky jinému pohledu na nemoc a její příčiny dokáže „vidět za roh“ a jít mnohem hlouběji k jejím kořenům a tím být mnohdy úspěšnější než konvenční léčba. Dokáže uzdravit i tam, kde by byl člověk odkázán na dlouhodobé, mnohdy doživotní užívání léčiv. Když jsem poodkryl tento její přístup, nemohl jsem odolat cestě, která se přede mnou otevřela.

Vystudoval jsem školu Tradiční čínské medicíny TCM Institutu v Praze. Obrovskou výhodou této školy je její komplexnost. Během čtyř a půl roku studia se absolvent naučí akupunkturu i bylinnou terapii, dietetiku, umění masáže Tui Na, i základy cvičení Qi Gong. Výuka zahrnuje filozofické základy tradiční čínské medicíny, klinické aplikace i základy moderní medicíny. Adepti si vše vyzkouší prakticky, a to i přímo na svém těle (aby věděli, jak se jejich budoucí pacienti budou cítit). To vše svědčí o tom, že tato instituce připravuje ty nejkvalitnější terapeuty u nás. Důkazem jsou pro mě spokojení pacienti odcházející z mé ordinace i ordinací mých kolegů.

Od roku 2017 provozuji v praxi v Liberci. A čím více dnes ve svém oboru vím, tím více mě Tradiční čínská medicína ohromuje komplexností pohledu na člověka a jeho zdraví.

Ve své praxi využívám dovedností čínské medicíny a také Bachovy květové terapie, kterou MUDr. Dagmar Komárková z Inspirity dokázala elegantně propojit s čínskou medicínou.

Určitě nezatracuji moderní medicínu a její postupy, jen si myslím, že může jít s čínskou medicínou ruku v ruce a tam, kde nestačí jedna, může pomoci druhá. Žijeme v uspěchané době, plné syntetických látek, tak proč máme našemu tělu přidávat další, když to jde i jinak? Čínská medicína umí pomoci tělu vyživit klouby a tkáně, aby nebolely a ne bolest pouze tlumit, vytvořit v organizmu prostředí, ve kterém se nežádoucím mikrobům nebude dařit a samy tělo opustí, takže nebude potřebná „atomovka“ zvaná antibiotika, umí řešit bolesti hlavy, nachlazení, snížit horečku bez chemie, umí vrátit spánek trvale, takže zapomenete na své prášky na spaní, umí pomoci tělu, aby si navodilo hormonální rovnováhu a umí i mnohé další…

Vašim problémům se budu trpělivě věnovat s maximální péčí, celostním pohledem na věc s tím nejdůležitějším cílem – abyste ode mne odcházeli méně bolaví a více usměvaví. Mějte však na paměti, že Vaše uzdravení záleží obrovskou měrou na Vaší trpělivosti i zodpovědném a pravdivém přístupu k sobě, svému zdraví i k samotné terapii.

Váš Dušan Kadavý
terapeut Tradiční čínské medicíny

Vážení zájemci, z kapacitních důvodů bohužel nyní nemůžeme přijímat nové klienty. Nové žádosti o terapii přijímáme až od  1. 10. 2024.

Děkujeme za pochopení